2014/04/13

Czerwono czarne


Nadal intensywnie produkuję naszyjniki koralikowo-szydełkowe, dzisiejszy jest krwisto-czerwony. Użyłam mieszanki 6 odcieni i 2 rozmiarów koralików Toho. Po zrobieniu zdjęć uznaliśmy, że nawiązują do wampirzej klasyki i naszego gotycko rockowego rodowodu stąd wybór muzyki.
A niedługo pokażę, jaki autorski sposób na naszyjniki wykonywane tą techniką wypracowałam, czekam tylko na dostawę końcówek :)


12 komentarzy:

 1. Piękny! Ja też dziergam namiętnie. :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny :) Nie mów, że płaszcz też uszyłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh nie, pochwaliłabym się ;) pudełkowy płaszczyk Vila to nowy nabytek z sh :) na szycie może jesienią już się odważę i zmobilizuję. dzięki!

   Usuń
 3. Piękny! Ciekawa jestem czy też zaraziłabym się szydełkowaniem takiej biżuterii gdybym ją nosiła...? Bo to jakaś zaraza faktycznie ;-) Ale ja biżu raczej nie noszę, więc jestem odporna ;-) Poza tym sposób robienia wydaje mi się tak skomplikowany, że byłabym za leniwa, żeby to robić ;DDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, Iwona, sposób nie jest aż tak bardzo skomplikowany, ale za to bardzoooo czasochłonny, zwłaszcza przy naszyjnikach :D więc rzeczywiście trzeba uważać wchodząc do tej rzeki ;) ja też noszę bardzo mało biżuterii, najczęściej wcale, a jak już to coś dużego i niekoniecznie z metali szlachetnych stąd fascynacja tą techniką - można zrobić solidny sznur do noszenia na codzień, bo nie musi być bardzo strojny, a z drugiej strony można zrobić srebrny, złoty czy jakikolwiek na większe okazje, ale nadal niebędący poważną biżuterią :) dzięki!

   Usuń
 4. też myślałam, w pierwszej chwili, że o płaszcz się rozchodzi:)
  Ale naszyjnik też niczemu sobie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z szyciem płaszcza w tym sezonie jakoś się rozeszło, za dużo fajnych rzeczy kupuję w sh i zabrakło mi motywacji, ile można mieć płaszczy? :P dzięki :)

   Usuń
 5. Uwielbiam zestawienie czarnego z mocną czerwienią.. naszyjnik pasuje idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, takie klasyczne zestawienie :) przez lata jedyny kolor jaki dodawałam do czerni to był właśnie czerwony, teraz wolę biały :) dzięki!

   Usuń