2014/02/13

Spider-man kostium dla chłopca


Sezon na bale karnawałowe trwa w najlepsze. Ja dostałam zamówienie na przebranie spider-mana. Uruchomiłam szare komórki, zrobiłam szybkie szkice, wzięłam czarną bluzkę synka, kupiłam 2 "dorosłe" bluzki (z rękawów czarnej wykroiłam getry, z kieszeni czerwonej maskę..) z jerseyu bawełnianego żeby dziecka nie ugotować w poliestrowym kostiumie i zabrałam się do roboty. Trochę w ostatniej chwili, dlatego będzie to kostium Last Minute Spider-man :) Oszczędny w formie, za to z wszystkim co obowiązkowe: maska na twarz, pająk - największy w przedszkolu, jak się okazało, więc automatycznie zdeklasował innych spider-manów. Zabawa była świetna, kostium bardzo wygodny, na pewno będzie służył przez cały rok, tak jak SMOK z zeszłego roku. Następny ma podobno być Mistrz Yoda :)14 komentarzy:

 1. Spider-man rewelacja, smok świetny, ciekawa jestem jak wyjdzie Mistrz Yoda :)
  Taki kostium zdecydowanie lepszy niż ze sklepu i w dodatku nie poliestrowy a to bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy Yoda przetrwa do przyszłego roku, rotacja jest spora, może się pozmieniać heh ale to by było wyzwanie :) dokładnie, szycie takiego kostiumu to cała przygoda dla mamy i dziecka :) dziękuję :)

   Usuń
 2. Najważniejsze, że wygodny. A poza tym nikt takiego samego nie ma :) Dzieciaki lubi być oryginalne - co to za zabawa jeśli pięciu kolegów ma identyczny kostium :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, zwłaszcza dla energicznych chłopców, kiedy taki kostium nieustannie pracuje, jest naciągany we wszystkich kierunkach, ciężko sobie wyobrazić coś lepszego niż jersey bawełniany i łatwy do ściąganie zestaw bluzka, getry, czapko-maska :) Niestety gotowe stroje superbohaterów, jak i inne zresztą też, są mało praktyczne na bale, gdzie tańczy się przez kilka godzin. Byłam w tym roku ponownie na balu w szkole u córki i napatrzyłam się na problemy młodych przebierańców.

   Usuń
 3. Nie dziwota, że był najlepszy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. heh przedszkolaki mają swoje skale i wielkość pająka, jak się okazało, ma znaczenie :) ale niestety nie miał mięśni, takich wypukłych, bo nie zdążyłam, choć planowałam zrobić, a niektóre gotowe stroje miały ;)

   Usuń
 4. Jaki sympatyczny spider-man! Kostium rewelacja! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny kostium! Też się zastanawiałam (tzn dziecko się zastanawiało) ale w końcu szyłam batmana ( na szczęście bo był jeden i chyba 3 spider-manów na balu) .....ale tego mistrza Yodę to chętnie zobaczę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) u nas było 5 czy 6, nie wiedziałam, że jest taki szał na spider-mana. Mój syn mówił o takim kostiumie od dawna i o dziwo zdania nie zmienił, więc mu uszyłam :)

   Usuń
 6. Słodki! (tylko nie mów Antkowi, bo się na mnie obrazi :)) Świetne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń