2014/05/10

Wianek

Przyszedł maj, zbliżają się komunie. Potrzebowałam wianka dla jednej młodej panny, która tak jak jej koleżanki miała już sukienkę bardzo prostą, ale wiązaną w pasie na kokardę i z odpowiednio obfitym dołem, by pięknie wirował w tańcu, co jest bardzo ważne. Jak na możliwości przemysłu komunijnego jest to naprawdę udany model. Nie mogłam znaleźć do niej wianka, który mi chodził po głowie. Dlatego pojechaliśmy na giełdę kwiatową i zrobiłam go sama z tego co znalazłam najbliższego tej wizji. Są tutaj drobne białe pąki na brązowych gałązkach, jako podstawa (z papieru i cienkich drutów) i niesymetrycznie ułożone kremowe kwiaty i większe pąki z małym akcentem jasnej zieleni (pozbawione plastikowych łodyg, wykonane z materiału, udanie imitujące żywe). Jestem zadowolona z efektu, to taka estetyka komunijna, jaką lubię, a panna jest przeszczęśliwa, bo wianek okazał się jej niezbędny także do tańców i śpiewów w ogrodzie :)


Jeszcze kilka zdjęć w temacie majówkowym i kwiatowym.15 komentarzy:

 1. Piękny wianek i panna - jak rusałka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam rusałkowe skojarzenia!;) Wianek super, wygląda bardzo naturalnie.

   Usuń
  2. Rzeczywiście wianek jak u rusałki, ale połączenie z tą sukienką bardzo fajnie wychodzi - nie za sielsko i nie pretensjonalnie :) dziękuję :)

   Usuń
 2. Wianek jest fantastyczny. Tańce w ogrodzie... :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh tańce i śpiewanie piosenki "mam tę moc" z krainy lodu ;) na przemian z psalmem :) dzięki!

   Usuń
 3. Cudownie prosty, świeży i wiosenny :) A te kwiaty w wazonach piękne... U mnie króluje kalina, bez za bardzo mnie odurza... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dziś zmieniłam je już na gałąź z kwiatami kasztanowca, która leżała po burzy i dalej mocno pachnie :) dziękuję :)

   Usuń
 4. Zdjęcia jak najlepszego katalogu, przepiękne a wianek cudny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)) z tych wiankowych sama jestem zadowolona, fajne słońce zachodzące po deszczu było :)

   Usuń
 5. Już komunia? To Ty strasznie stara już musisz być, Asiu! :) taj serio - dawno się nie widziałyśmy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dokładnie, jestem nieprawdopodobnie stara, choć nie wyglądam ;) trzeba nadrobić w końcu, niedługo będzie więcej luzu :)

   Usuń